Choc-O-Fair Almond Sea Salt. Czekolada z Action

Choc-O-Fair Almond Sea Salt Czekolada ciemna migdały i sól Producent: United Chocolates, Herentals, Belgia Masa netto: 180 gramów Cena: 8,95 zł (Action) ...

22 days ago, comments: 0, votes: 29, reward: $1.76

Choc-O-Fair Almond Sea Salt Czekolada ciemna migdały i sól
Producent: United Chocolates, Herentals, Belgia
Masa netto: 180 gramów
Cena: 8,95 zł (Action)

Podczas ostatniego wyjazdu na zakupy na listę sklepów do odwiedzenia moje dzieci wciągnęły Action. Była to moja druga wizyta w tym sklepie i tym razem miałam nieco więcej czasu na zapoznanie się z jego ofertą. Połowa długości ostatniej alejki jest przeznaczona na produkty spożywcze, ale czekolad było do wyboru zaledwie kilka. Postanowiłam spróbować czekolady z migdałami i solą morską.

Opakowanie jest proste, z nienabłyszczanego papieru. Tabliczka jest dodatkowo zapakowana w srebrną folię. Action nawiązało współpracę z Fairtrade i właśnie walor wspierania sprawiedliwego handlu i certyfikat gwarantowanej ceny minimalnej dla plantatorów kakao w Afryce Zachodniej są szczególnie zaakcentowane w nazwie marki i symbolach graficznych umieszczonych na opakowaniu. Czekolada jest produkowana w Belgii. Tabliczka jest duża (180 g), ale dzieli się na zaledwie 10 kostek. Dla mnie są one trochę za duże, przełamywałam je na pół.

Skład jest niedługi - cukier, masa kakaowa, migdały (10%), tłuszcz kakaowy, bezwodny tłuszcz mleczny, sól (0,5%), aromat i emulgator (lecytyna). Masa kakaowa stanowi minimum 50,3%, więc według tradycyjnego polskiego nazewnictwa jest to czekolada deserowa. Bardzo charakterystyczny dla belgijskich czekolad jest dodatek tłuszczu mlecznego.
Wartość energetyczna 100 gramów produktu to 536 kcal.

Pora na test zapachu i smaku
Czekolada pachnie bardzo ładnie, głęboko i ciemno-kakaowa. Zapach migdałów nie jest wyczuwalny. Za to pięknie pachnie kakao o spektrum roślinnym z nutami kawowymi, owocowymi (czerwone owoce, banan) i waniliowymi.
Czekolada startuje w ustach szybko, na początku pojawia się króciutkie odczucie lekkiej suchości. Bardzo szybko pojawia się leciutki słony smak z drobinek soli morskiej. Szybko oddzielają się również kawałeczki delikatnych i leciutko chrupkich (ale nie twardych migdałów). Sama czekolada jest bardzo gładka, delikatna, słodka. Słodycz jest jednak dobrze balansowana odrobiną smaku słonego i zgrabnym bukietem aromatów kakao analogicznym do roztaczanych przez czekoladę zapachów.

Czekolada Choc-O-Fair a Action to bardzo dobry produkt, który może zasmakować wielu konsumentom. Miłośnicy czekolad ciemnych będą usatysfakcjonowani ciekawym bukietem aromatów kakao. Amatorzy czekolad bardziej słodkich znajdą tu odpowiednio wysoki poziom słodyczy i charakterystyczną gładkość belgijskiej czekolady. Zwolennicy dodatków otrzymują bardzo przyjemne połączenie sporej ilości kruchutkich migdałów i ciekawy akcent soli morskiej. Tabliczka jest duża, cena atrakcyjna. Warto spróbować.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!