Okazje, nowości. COCOA FUSION Tumaco 70%, Uchuva 72%

COCOA FUSION Colombia Czekolada Tumaco 70% Czekolada Uchuva 72% z dodatkiem suszonej miechunki peruwiańskiej Producent: Mountain Food S.A.S, Kolumbia Masa netto: 60 gramów Cena promocyjn...

a year ago, comments: 1, votes: 42, reward: $2.33

COCOA FUSION Colombia

  1. Czekolada Tumaco 70%
  2. Czekolada Uchuva 72% z dodatkiem suszonej miechunki peruwiańskiej

Producent: Mountain Food S.A.S, Kolumbia
Masa netto: 60 gramów
Cena promocyjna: 4,99 zł, cena regularna: 9,99 zł
Dostępna w Biedronce.

W Biedronce jakiś czas temu pojawiły się kolumbijskie czekolady. Informowała o nich gazetka promocyjna, ale w sklepach nie były jakoś szczególnie wyeksponowane - nie sąsiadowały z pozostałymi czekoladami, a trafiły na regały z różnościami spożywczymi, gdzie nieco zginęły wśród szerokiego asortymentu. Obecnie nadal są w sprzedaży - w cenie promocyjnej 4,99 zł. Można je znaleźć na regałach w głębi sklepu, wśród wyprzedaży spożywczych.

Łatwo przeoczyć te tabliczki, gdyż są one niewielkie i zapakowane w skromne czarne kartoniki zbiorcze, ale już opakowania pojedynczych tabliczek są ciekawe i zwracające uwagę dzięki kontrastowemu zestawieniu kolorów. Tabliczki ważą 60 gramów. Na kartoniku znajduje się pełna informacja o produkcie.

Obie czekolady mają bardzo krótki skład, obie również zawierają dodatek naturalnego aromatu. Czekolada Tumaco nazwą nawiązuje do kolumbijskiego regionu będącego jednocześnie nazwą dla pochodzącego stamtąd kakao, które charakteryzuje się wyrazistym aromatem z nutami bananowymi i orzechowymi. Uchuva to hiszpańska nazwa miechunki peruwiańskiej.

Wartości odżywcze obu rodzajów czekolad są bardzo zbliżone. Różnice wynikają z walorów dodatku miechunki do czekolady Uchuva.
Tabliczki są podzielone na osiem kostek. Są błyszczące, mają głęboki brązowy kolor.

Dla kogo?
Obie czekolady adresowane są zdecydowanie dla miłośników czekolad gorzkich o owocowo-roślinnych nutach, a Uchuva dodatkowo dla osób lubiących kwaskowatość owoców (suszona miechunka jest zdecydowanie kwaśna).

Czekolada Tumaco pachnie rewelacyjnie - głęboką wonią owocowego kakao. Nuty bananowe rzeczywiście są doskonale wyczuwalne, jednak drugi wyraźny akcent to nie orzechy a kawa. Naturalny aromat podany w składzie to zdecydowanie wanilia, która dobrze podkreśla woń bananów. Całość jest bardzo spójna i zachęcająca.
Uchuva wyprodukowana jest z tego samego kakao - również wyraźne są nuty bananowo-waniliowe, ale równoważy je świeży zapach miechunki. Bardzo miła kompozycja.

Smak czekolady Tumaco jest lekko wytrawny. Kostka potrzebuje chwili aby wystartować i rozwinąć bukiet. W smaku czuć najpierw kawę, potem wanilię a jako ostatnie dołączają owocowe nuty. Na koniec pozostawia lekkie uczucie suchości kakao i akcent taninowy. Nie pozostawia tłustego filmu.
Uchuva jest równie wytrawna i równie głęboka w smaku, ale ma znacznie mniej nut kawowych - zdecydowanie przeważają owocowe (bananowe). Kwaskowatość miechunki podbija smaki taninowe.

Miłośnicy gorzkich czekolad i nowych smaków zdecydowanie powinni skorzystać z okazji i zakupić COCA FUSION - wedle własnych upodobań bez dodatków lub z miechunką. Będzie to ciekawa podróż smakowa.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!