Okazje, nowości. MAGNETIC. Czekolada z owocami liofilizowanymi

MAGNETIC Czekolada z owocami liofilizowanymi Czerwona porzeczka i jabłko Żurawina i wiórki kokosowe Producent: Adikam Sp. z o.o., Borek Szlachecki, Polska Masa netto: 100 gramów Cena promocyjna: ...

2 years ago, comments: 5, votes: 229, reward: $9.17

MAGNETIC Czekolada z owocami liofilizowanymi

  1. Czerwona porzeczka i jabłko
  2. Żurawina i wiórki kokosowe
    Producent: Adikam Sp. z o.o., Borek Szlachecki, Polska
    Masa netto: 100 gramów
    Cena promocyjna: 1,99 zł, cena regularna: 3,99 zł
    Dostępna w Biedronce.

Większość czekolad sprzedawanych pod marką MAGNETIC Biedronki produkuje Millano z Przeźmierowa. Tym razem jest inaczej. Czekolada z owocami wyprodukowana została przez Adikam - polskiego producenta z Borka Szlacheckiego.
Adikam to dość młoda spółka - została założona w 2016 roku. Ma w ofercie czekolady z owocami, figurki czekoladowe i lizaki. Produkuje również wyroby na indywidualne zamówienia. Być może współpraca z dyskontem pozwoli fabryce zdobyć większą popularność na czekoladowym rynku.

IMG_20210719_153320_540.jpg

Okazja, promocja. Czekolady można nabyć w Biedronce - obecnie w cenie promocyjnej 1,99 zł za 100-gramową tabliczkę. Szukajcie na regałach wyprzedażowych. U mnie druga alejka od wejścia.

IMG_20210719_153345_641 — kopia.jpgIMG_20210719_173916_086.jpg

Opakowania są ładne, proste lecz eleganckie, z dużym okienkiem. Czekolada znajduje się na plastikowej przezroczystej tacce. Ciekawostka - nie ma podziału na kostki, jest wylana jako jednolity kafelek, owoce znajdują się tylko po jednej stronie tabliczki (posypano nimi płynną czekoladę).

IMG_20210719_153530_397.jpg

Liofilizowane owoce są leciutkie, więc wagowo stanowią zaledwie 4% masy wyrobu. Jednak bardzo istotnie wpływają na smak, gdyż zaletą liofilizacji owoców (suszenia sublimacyjnego) jest właśnie zachowanie smaku, zapachu i wartości odżywczych. Proces ten pozwala uniknąć wprowadzania jakichkolwiek substancji konserwujących (również cukru).

Do przygotowania wyrobu użyto czekolady deserowej o krótkim składzie, bez dodatków pochodzenia mlecznego. Czekolada zawiera dwa emulgatory (skracające konszowanie) oraz ekstrakt z wanilii. Łącznie zaledwie 6 składników.

Wartości odżywcze obu rodzajów czekolad są zbliżone. Różnice wynikają z walorów użytych dodatków (głównym "winowajcą" są wiórki kokosowe ).

IMG_20210719_153454_944.jpg

Dla kogo?
Jest to czekolada zdecydowanie dla miłośników czekolad deserowych, bezmlecznych, dla osób lubiących kwaskowatość owoców (czerwona porzeczka i żurawina). Nie zasmakuje miłośnikom czekolad słodko-mlecznych.

Czekolada pachnie bardzo ładnie - głęboką wonią kakao. Pięknie podbija całość naturalna wanilia, która zawsze jest dobrym dodatkiem do kompozycji owocowych.
Co ciekawe, użyte kakao również ma nuty głównie owocowe - całość jest bardzo spójna i zachęcająca.

Smak samej czekolady jest dobrze wyważony. Jest ona słodka, ale nie przesadnie - cukrowa słodycz nie drapie, można zjeść kilka kawałków bez wrażenia przesłodzenia. Nie pozostawia tłustego filmu. W smaku (podobnie jak w zapachu) masy kakaowej czuć lekkie owocowe nuty - mieszankę cytrusów i winoron z akcentem taninowym na końcu.
Dodatki to już kwestia bardzo indywidualna. Mi najbardziej smakowała czerwona porzeczka, u młodszych fururę zrobiły kawałki jabłka (smakowały tak, że kilka zostało dyskretnie oderwanych od tabliczki). Wiórki kokosowe mają tylku zwolenników ilu przeciwników. Liofilizowana żurawina była naprawdę mocno kwaśna, ale moim zdaniem dobrze pasowała do łagodnych wiórków kokosowych.

Okazja jest zatem naprawdę godna polecenia miłośnikom ciemnych czekolad. Jeśli lubicie także naturalnie kwaskowaty smak owoców liofilizowanych, to warto kupić kilka tabliczek na zapas. Kompozycja smakowa jest naprawdę ciekawa, dobrze zbalansowana i cóż - po prostu udana.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!