Recenzja. Das Exquisite Noir Feinherb 78%

Das Exquisite Noir Feinherb 78% Producent: nieznany (niemiecki) dla Rossmann GmbH Masa netto: 100 gramów Cena: 5,79 zł, Rossmann Czekolady własnych marek to obecni...

2 years ago, comments: 3, votes: 233, reward: $6.51

Das Exquisite Noir Feinherb 78%
Producent: nieznany (niemiecki) dla Rossmann GmbH
Masa netto: 100 gramów
Cena: 5,79 zł, Rossmann

Czekolady własnych marek to obecnie standard każdej większej sieci handlowej. O ile w przypadku hipermarketów i dyskontów takie produkty w ofercie wydają się oczywiste, o tyle w przypadku drogerii jest to raczej ciekawostka.
Rossmann oferuje własną niedrogą markę spożywczą Das Exquisite, pod którą sprzedawane są orzeszki w czekoladzie, bombonierki oraz 10 różnych czekolad w tabliczkach. Do recenzji wybrana została najbardziej klasyczna tabliczka Noir 78%.

Opakowania całej serii Das Exquisite są ładne i utrzymane w spójnej stylistyce. Ciemna czekolada (która na półce wygląda najbardziej zachęcająco i "czekoladowo") jest opakowana praktycznie tak samo jak własne marki Lidla czy Biedronki sprzedawane w zbliżonych cenach - w zgrabny kartonik w kolorze gorzkiej czekolady ze złoceniami i ozdobnym tłoczeniem. Noir ma na opakowaniu po prostu kostki czekolady. Tabliczka jest dodatkowo zapakowana w tłoczoną złotą folię.

Tabliczka dzieli się na 10 dużych i cienkich kostek z logotypem Das Exquisite. Czekolada ma głęboki ciemnobrązowy kolor i delikatny połysk. Była kupowana w upalny dzień, transportowana z klimatyzowanego sklepu, więc naturalnie pojawił się bardzo delikatny osad wykrystalizowanego tłuszczu.

Skład czekolady jest bardzo krótki: miazga kakaowa, cukier, kakao niskotłuszczowe w proszku. Nie zawiera emulgatorów ani popularnego w podobnych tabliczkach dyskontowych ekstraktu z wanilii. Tabliczka ma wartość energetyczną 549 kcal.


Czas na test zapachu i smaku
Czekolada ma bardzo ładny zapach kakaowy z oryginalnym spektrum, bo wyraźne są nuty rodzynkowo-rumowe. Występują również dodatkowe nuty zapachowe nadające kompozycji świeżości - jest to delikatny zapach kwaskowatych owoców.

Czekolada jest lekko twarda. W ustach startuje dość szybko, rozwijając najpierw wytrawny smak kakaowy i co ciekawe bardzo szybko dołączają nuty taninowe. Czekolada rozpuszcza sią niezwykle gładko i równomiernie pomimo braku emulgatorów - zatem jest to zasługa starannego konszowania. Kakao rozwija przede wszystkim nuty roślinno-owocowe. Smak jest intensywny, odświeżający (taniny). Kwaskowate nuty owocowe najbardziej zbliżone są do miksu miechunki i maliny. Ciekawym i cennym walorem jest to, że nuty taninowe uwalniają się stopniowo i delikatnie, a nie stanowią silny akcent końcowy, jak to często bywa w przypadku gorzkich czekolad.

Das Exuisite Noir 78% to bardzo dobry produkt w dobrej cenie - prawdziwa czekolada będąca wartościowym składnikiem zbilansowanej diety. Jest to czekolada zdecydowanie godna uwagi - ze spektrum świeżo-owocowego, więc z pewnością zasmakuje wielu osobom.
Tak dobra gorzka czekolada w sieciowej drogerii to naprawdę miłe zaskoczenie.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!