Belgian Style Black & White z Lidla

Belgian Style Black & White. Tabliczka z masy orzechowo-kakaowej jasnej i ciemnej Producent: niemiecki - wyprodukowano dla Lidla Masa netto: 200 gramów Cena: 7,99 zł (Lidl) ...

19 days ago, comments: 0, votes: 17, reward: $1.31

Belgian Style Black & White. Tabliczka z masy orzechowo-kakaowej jasnej i ciemnej
Producent: niemiecki - wyprodukowano dla Lidla
Masa netto: 200 gramów
Cena: 7,99 zł (Lidl)

Podczas ostatnich zakupów w Lidu nie zauważyłam żadnych nowości marek własnych Fin Carré ani J.D. Gross. Zainteresowały mnie natomiast duże tabliczki marki Belgian Style. Okazuje się, że Lidl proponuje klientom trzecią markę "wyprodukowano dla" - właśnie Belgian Style. Pomimo "belgijskości" brandu, łakocie są produkowane w Niemczech. Dostępne były dwa rodzaje wyrobów - czekolada mleczna z karmelizowanymi kawałkami orzechów laskowych i migdałów oraz Black & White czyli tabliczka nugatowa. To ostatnia wydała mi się bardziej interesująca - postanowiłam sprawdzić "orzechowość" tego wyrobu.

Opakowanie to prosty kartonik - bez szczególnych ozdób, niezbyt wyróżniające się na sklepowej półce. Tabliczka jest dodatkowo zapakowana w grubą złotą folię. Zdjęcie czekoladek rzeczywiście okazało się symboliczne, gdyż po rozpakowaniu okazało się, że każda kosteczka posiada logotyp Fin Carré. Tabliczka jest duża (200 g) i dzieli się na 32 kwadratowe kostki.

Skład jest krótki - cukier, miazga z orzechów laskowych (25%), tłuszcz kakaowy, miazga kakaowa, odtłuszczone mleko w proszku, emulgator (lecytyny), naturalny aromat waniliowy. W innych językach tabliczka nazwana jest bardziej informatywnie - otóż składa się w 50% z jasnego nugatu i w 50% z ciemnego nugatu.
Wartość energetyczna 100 gramów produktu to 589 kcal.

Pora na test zapachu i smaku
Tabliczka pachnie bardzo niezbyt intensywnie. Jest to delikatna woń lekko uprażonych orzechów laskowych połączona z aromatami kakao, kawy i wanilii.
Nugat startuje w ustach szybko, jest bardzo gładki i delikatny. Smak jest intensywnie orzechowy z mocnymi nutami kawowymi i waniliowymi, co dobrze balansuje ze słodyczą (nieprzesadną). Kosteczka rozpuszcza się w ustach bardzo szybko pozostawiając przyjemny orzechowy posmak. Oczywiście znacznie bardziej orzechowa jest jasna warstwa kosteczki.

Choć jestem zdeklarowaną zwolenniczką czekolad gorzkich, tabliczka nugatowa Belgian Style smakowała mi bardzo. Nugat jest gładziutki, intensywnie orzechowy, kakao o lubianym przeze mnie bukiecie kawowo-waniliowym.
Pozostali domowi testerzy również mieli opinie od pozytywnych do entuzjastycznych. Entuzjastą był miłośnik czekolad z orzechami. Tabliczka smakowała i dorosłym i dzieciom. Zniknęła bardzo szybko. :)
Jeżeli lubicie smak orzechowy, to warto skosztować Black & White z Lidla.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!