enerBiO czekolada gorzka Rossmann

enerBiO czekolada gorzka Bio 70% kakao Producent: ?, wyprodukowano dla Rossmann GmbH w Niemczech Masa netto: 100 gramów Cena: 4,99 zł (promocyjna), Rossmann ...

20 days ago, comments: 1, votes: 201, reward: $8.06

enerBiO czekolada gorzka Bio 70% kakao
Producent: ?, wyprodukowano dla Rossmann GmbH w Niemczech
Masa netto: 100 gramów
Cena: 4,99 zł (promocyjna), Rossmann

Marka enerBiO Rossmanna

Miałam już przyjemność próbować czekolady własnej marki Rossmanna - Das Exquisite Noir Feinherb 78%. Była to smaczna czekolada gorzka o ciekawym świeżo-owocowym bukiecie smaków kakao. Podczas ostatniej wizycie w znacznie większym powierzchniowo Rossmannie w jednej z wrocławskich galerii, zauważyłam, że bardzo rozbudowany został dział spożywczy z własną marką sklepu enerBiO. Wśród produktów wypatrzyłam również gorzką czekoladę enerBiO 70% kakao.

Czekolada enerBiO to klasyczna stugramowa tabliczka w opakowaniu z surowców odnawialnych. Papierowa koperta pochodzi z "odpowiedzialnych źródeł", a przezroczysta folia, w którą dodatkowo zapakowana jest tabliczka podlega kompostowaniu. Nie ukrywam, że wzbudziło to moją ciekawość i na pewno sprawdzę kompostowalność folii. Opakowanie wizualnie jest średnio atrakcyjne, ale grupa docelowa klientów przywiązuje uwagę raczej do innych walorów produktu.
Tabliczka dzieli się na 24 małe kosteczki. Osobiście bardzo lubię taki podział, bo nie przepadam za gryzieniem czekolady.

Skład czekolady enerBiO

Skład jest bardzo prosty. Miazga kakaowa, surowy cukier trzcinowy, tłuszcz kakaowy. Wszystkie składniki pochodzą z kontrolowanych upraw ekologicznych. 100 gramów czekolady ma wartość energetyczną 585 kcal.

Receznja enerBiO 70% kakao

Zapach czekolady jest bardzo ładny i idealnie trafia w mój gust - świeży, wytrawny zapach kakao, bez żadnych dodatkowych aromatów. Spektrum roślinne - zielono-owocowe.
Czekolada jest mocno twarda, łamie się z wyraźnym trzaskiem W ustach startuje szybko, gładko - najpierw wyczuwalne są kwaskowate nuty cytrusowe, po chwili dołącza lekka słodycz. Wyczuwalne są delikatnie wytrawne nuty drzewne, ale główny trzon smaku to przez cały czas rozpuszczania kostki w ustach właśnie cytrynowa kwaskowatość. Porównując smak do koloru jednoznacznie mogę nazwać go żółtozielonym.
Czekolada rozpływa się równomiernie i bardzo gładko - jest to delikatna gładkość jedwabiu. Akcent taninowy na koniec jest wyrazisty i korespondujący z kwaskowatymi nutami smaku kakao.

Propozycja enerBiO od Rossmanna to tabliczka, która zainteresuje osoby spożywające czekoladę ze względu na zdrowotne wartości kakao. Jest to czekolada półwytrawna, niezasładzająca, bardzo gładka (dało się to osiągnąć bez emulgatorów). Raczej nie zasmakuje fanom słodkich mlecznych tabliczek "łakociowych". enerBio ma własny - bardzo charakterystyczny profil smakowy. Może nie jest to wyrób dla każdego, ale dla mnie było to ciekawe doznanie smakowe, bo dawno nie spotkałam się z kakao o tak cytrusowym profilu smakowym.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!