Okazje, nowości. Pingo Doce Chocolate de Leita com Amêndoas Inteiras

Chocolate de Leite com Amêndoas Inteiras Pingo Doce - czekolada mleczna z całymi migdałami (28%) Producent: Ibercacao,S.A., C/ Valencia, Hiszpania Masa netto: 200 gramów Cena promocyjna: 5,99 zł, cena regularna: 8,9...

a year ago, comments: 1, votes: 126, reward: $6.34

Chocolate de Leite com Amêndoas Inteiras Pingo Doce - czekolada mleczna z całymi migdałami (28%)


Producent: Ibercacao,S.A., C/ Valencia, Hiszpania
Masa netto: 200 gramów
Cena promocyjna: 5,99 zł, cena regularna: 8,99 zł
Dostępna w Biedronce.

W sieci sklepów Biedronka po raz kolejny (po niedawno oferowanych czekoladach kolumbijskich) w okresowej oferty sprzedaży pojawiły się czekolady spoza typowego dla polskiego rynku kręgu środkowoeuropejskich producentów. Po raz kolejny również grupa Jerónimo Martins zdecydowała się na wprowadzenie do polskich Biedronek wyrobów dostępnych w portugalskiej "siostrzanej" sieci Pingo Doce.

Czekolada dostępna jest obecnie w cenie promocyjnej, a znajdziemy ją w głębi sklepów - na regałach wyprzedażowych z artykułami spożywczymi. Tabliczki są duże, dwustugramowe, pakowane w kartonik w dość nietypowej kolorystyce, za to z apetycznym zdjęciem kostek czekolady z migdałami.

Czekolady sprzedawane są pod marką Pingo Doce, czyli pod nazwą portugalskiej sieci sklepów. Portugalska nazwa widoczna na opakowaniu nie jest nazwą linii produktów ani marki - Amêndoas wyróżnione złotawą czcionką to po prostu migdały, a Amêndoas inteiras to całe migdały.

Jest to słodka mleczna czekolada, zatem skład rozpoczyna cukier. Następne są całe prażone migdały (28%) i pełne mleko w proszku. Na czwartym i piątym miejscu znajdziemy masło kakaowe i miazgę kakaową. Skład zamykają serwatka w proszku, emulgator (lecytyna sojowa) oraz aromat.
Zawartość miazgi kakowej to minimum 31 %, wartość energetyczna na 100g to 569 kcal.

Dla portugalskich sklepów czekoladę produkuje duży hiszpański producent wyrobów kakaowych i czekolady IBERCACAO S.A., jednak na opakowaniu znajdziemy portugalski kod systemu numerowego - 560 i portugalskiego dystrybutora.

Tabliczka jest dość gruba aby pomieścić w masie czekoladowej całe migdały. Czekolada jest pełnomleczna, zatem dość miękka i łamiąca się bez trzasku. Migdały są naprawdę liczne i spore. Tabliczka dzieli się na 14 kostek.

Dla kogo?
Czekolada adresowana jest zdecydowanie dla miłośników czekolad słodkich, mocno mlecznych z masywnym chrupiącym dodatkiem. Prażone migdały swą twardością i strukturą są dość bliskie orzechom laskowym również często używanym do wyrobu takich tabliczek mlecznych.

Czekolada pachnie intensywnie mlecznie i słodko. Zapach migdałowy nie jest wyczuwalny. Kakao jest ciepłym dodatkiem do mleka.

Czekolada startuje w ustach bardzo szybko i cała kostka uzyskuje charakterystyczną miękkość. Dominuje słodycz aż do lekkiego drapania w ustach. Spektrum smaków kakao jest nie do określenia, samo kakao jest tylko tłem dla mlecznej słodyczy. Bardzo smaczne są za to migdały, które można rozgryźć na koniec konsumpcji - chrupiące ale nie zbytnio twarde, dobrze uprażone.

Miłośnicy słodkich mlecznych czekolad z migdałami lub orzechami mają okazję skosztować portugalskiej Pingo Doce - to będzie mocne zasłodzenie, ale uprzyjemni je dużo naprawdę smacznych i chrupiących migdałów.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!