Recenzja. Dare 70% kakao

Dare 70% kakao czekolada gorzka Producent: wyprodukowano w Turcji; importer: ETI European Food Industries S.A. Masa netto: 70 gramów Cena: regularna 3,98 zł (Auchan) ...

8 months ago, comments: 1, votes: 257, reward: $4.85

Dare 70% kakao czekolada gorzka
Producent: wyprodukowano w Turcji; importer: ETI European Food Industries S.A.
Masa netto: 70 gramów
Cena: regularna 3,98 zł (Auchan)

Kwadratowe tabliczki czekolady to dotychczas był znak rozpoznawczy niemieckiego producenta Ritter Sport. W kwadrat postanowiła pójść również firma ETi. Ambicje ekspansji firmy są spore - ETi to drugi w Turcji producent czekolady i lider tureckiego rynku słodkich wypieków. Firma obecna jest już w 40 krajach. W Polsce intensywnie reklamowane były wafelki Dare, ale marka Dare oferuje również czekolady. Można je nabyć w Auchan. Tabliczki są małe (70 g), kwadratowe, dostępne w kilku wariantach. W ofercie sklepu dostępny był również czekoladowy klasyk - gorzka 70%, którego musiałam koniecznie spróbować.

Opakowanie to błyszcząca czarna kopertka z dużym logotypem marki. Tabliczka jest dość gruba, zatem pozostałe wymiary są niewielkie - kwadrat jest znacznie mniejszy od 100-gramowych Ritter Sport. Tabliczka dzieli się na aż 16 małych kostek.
Czekolada jest dość ciemna z delikatnym połyskiem.

Skład czekolady: miazga kakaowa, cukier, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu, tłuszcz kakaowy, emulgatory (lecytyny z słonecznika, polirycynooleinian poliglicerolu), aromat (wanilina).

100 gramów tej czekolady ma wartość energetyczną 519 kcal, zatem tabliczka to 363 kcal.


Pora na test zapachu i smaku

Czekolada pachnie ładnie ale nudno - kakaowo-waniliowo, słodko. Bukiet samego kakao jest nieokreślony, zdominowany waniliną.
Czekolada jest twarda, łamie się z lekkim trzaskiem. Pierwsze wrażenia dotykowe w ustach to suchość i ziarnistość. Czekolada jest nadspodziewanie słodka. W smaku jest sporo goryczki przypominającej paloną kawę, wyczuwalne są również nuty ziemiste. Po rozpuszczeniu kostki pozostaje miks goryczki i akcentu taninowego. Suchość i lekko ziemiste posmaki to główne wrażenia pozostające po zjedzeniu tej czekolady.

ETi Dare 70% nie przypadła mi do gustu. Moim zdaniem jest to jakość dolnej półki dyskontowej - czekolad gorzkich, które kupuję czasem do wypieków. Można zjeść, ale w każdym dyskoncie za cenę powyżej 50 zł/kg kupimy znacznie lepsze czekolady.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!