Świąteczne nowości Deliss - marka własna Dino

Czekolada mleczna z nadzieniem o smaku piernikowym i ciasteczkami kakaowymi Czekolada mleczna z nadzieniem o smaku jabłkowo-cynamonowym i nadzieniem karmelowym Producent: Millano sp. z o.o. S.K.A., Przeźmierowo, Polska (wyproduko...

6 months ago, comments: 4, votes: 193, reward: $10.26

Czekolada mleczna z nadzieniem o smaku piernikowym i ciasteczkami kakaowymi
Czekolada mleczna z nadzieniem o smaku jabłkowo-cynamonowym i nadzieniem karmelowym
Producent: Millano sp. z o.o. S.K.A., Przeźmierowo, Polska (wyprodukowano dla Dino)
Masa netto: 100 gramów
Cena: 3,19 zł (cena regularna, Dino)

W sieci sklepów Dino pojawiły się typowo świąteczne nowości czekoladowe. W tym roku do sprzedaży trafiły dwie tabliczki mleczne nadziewane. Tabliczki ważą po 100 gramów. Od razu zauważyć można dwa nowe ruchy sieci. Po pierwsze informacja o producencie czekolady. Jeszcze niedawno na opakowaniach nie wskazywano fabryki produkującej czekolady dla tej sieci sklepów. Teraz wiemy, że jest to Millano produkujące również dla Biedronki, SPAR, a także mające w ofercie własne marki Baron, Delicadore czy eksportową markę Yummy.
Drugi ruch to nowa szata graficzna opakowań. Ruch dobry - opakowania są atrakcyjne, kompozycja estetyczna i bogatsza od skromniejszych wizualnie opakowań czekolad Deliss dostępnych w stałej sprzedaży.

Nowa jest również forma, w której powstaje tabliczka. Tabliczka dzieli się na 15 półbeczułkowatych kostek. Kosteczki są wysokie a część bazowa dość niska, dlatego tabliczką łatwo się łamie (plus w trakcie dzielenia i jedzenia, minus w transporcie).
Czekolady różnią się proporcją nadzienia i oblewającej go czekolady. Tabliczka piernikowa to klasyczne pół na pół (50% czekolady, 50% suma obu rodzajów nadzienia), tabliczka jabłkowo-karmelowa zawiera więcej czekolady - 60%, a oba rodzaje nadzienia to wagowo 40% masy tabliczki.
Typowo dla czekolad nadziewanych mamy do czynienia z bardzo długimi składami. Walory zdrowotne czekolady w takich produktach znikają, bo samej masy kakaowej jest stosunkowo mało - w obu czekoladach mlecznych stanowi minimum 30% (więc w tabliczce jest to odpowiednio 15% lub 20%). Tabliczki są wysokocukrowe i dość kaloryczne - 100g to 543 lub 519 kcal.

Pora na test zapachu i smaku

Nowości świąteczne w Dino to bardzo słodkie czekolady nadziewane o wyrazistym zapachu i kompozycji smakowej w pełni zgodnej z informacją na opakowaniu. Obecnie najchętniej kupowaną przez Polaków czekoladą jest Milka i w tym kierunku poszła świąteczna propozycja marki Deliss - bardzo słodka, bardzo mleczna i gładka czekolada oblewająca. W składzie czekolady powtórzono charakterystyczne dla Milki użycie pasty orzechowej.

Wybór nadzienia to kwestia preferencji. Osoby lubiące aromaty przypraw korzennych z pewnością polubią wyrazisty smak nadzienia tabliczki piernikowej. Tabliczka jabłkowo-karmelowa jest mniej kontrowersyjna, a smak nadzienia jabłkowego to raczej jabłko pieczone, pozbawione kwaskowatości.
Nie jest to mój ulubiony typ czekolady, ale nowości świąteczne Deliss z pewnością znajdą szerokie grono admiratorów wśród fanów najsłodszych wyrobów wysokomlecznych.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!