Millennium Golden Nut

Millennium Golden Nut. Czekolada mleczna z całymi orzechami Producent: LLC 'MALBI FOODS', Ukraina Masa netto: 100 gramów Cena: 5 zł, Dealz ...

7 days ago, comments: 4, votes: 54, reward: $3.73

Millennium Golden Nut. Czekolada mleczna z całymi orzechami
Producent: LLC 'MALBI FOODS', Ukraina
Masa netto: 100 gramów
Cena: 5 zł, Dealz

Marka Millennium

Wczoraj odwiedziłam nowo otwarty pierwszy w okolicy sklep Dealz. Oferta czekolad była dość szeroka - wybrałam cztery tabliczki. Ponieważ na półkach licznością wyrobów wyróżniała się marka Millenium, od niej postanowiłam rozpocząć krótki cykl recenzji czekolad z Dealz.
Millenium to założona w 1999 roku ukraińska fabryka czekolady, która wedle informacji na ich stronie jest obecnie największą w kraju. W swoim katalogu posiada kilka marek słodyczy - w tym "flagową" markę Millennium. Czekoladę MIllenium Gold z całymi orzechami laskowymi fabryka produkuje od 2001 roku, a sam producent określa ją jako klejnot w swym asortymencie wyrobów. Według informacji w sieci, czekolady Millenium podobno dostępne są w Auchan i Aldi, ale nie mogę tego potwierdzić - nie odwiedzałam tych sklepów w ostatnich tygodniach, a podczas wcześniejszych wizyt nie widziałam tej marki na półkach.

Czekolada Millenium Golden Nut to wyrób bliźniaczy do innych dostępnych na rynku czekolad z całymi orzechami w opakowaniu z okienkiem. Porównywałam już na blogu najpopularniejszą chyba czekoladę z okienkiem - Nussbeisser (trzy lata temu sprzedawany jako Alpen Gold Nussbeisser, obecnie logotyp Alpen Gold zniknął z opakowań, producentem nadal jest koncern Mondelēz) z jej dyskontowym odpowiednikiem Magnetic z Biedronki (https://czekolada.blog/alpen-gold-vs-magnetic). Millenium również zapakowana jest w kartonik z okienkiem i przezroczystą folię. Posiada własną, nieco inną niż u konkurencji kolorystykę - z dużym logotypem na złoconym tle. Na opakowaniu wizualnie podkreślono przede wszystkim to, że czekolada zawiera całe orzechy laskowe.

Skład czekolady Millenium Golden Nut

Cukier, prażone orzech laskowe (20%), tłuszcz kakaowy, mleko w proszku, miazga kakaowa, tłuszcz mleczny, emulgator (lecytyny z soi), sól, aromat waniliowy. Masa kakaowa - minimum 31%.
100 gramów czekolady ma wartość energetyczną 576 kcal.
Orzechów jest trochę mniej niż u opisywanej konkurencji (Nussbeisser 23%, Magnetic 27%), a skład jest podobny ale z modyfikacjami - do produkcji użyto serwatki w proszku, w składzie brak tłuszczów roślinnych, wystepują niewielkie różnice w proporcjach poszczególnych składników, jest niewielki dodatek soli.

Receznja Millennium Golden Nut

Czekolada pachnie bardzo słodko. Spektrum zapachu jest bardzo bliskie czekoladzie Magnetic - dominuje słodkie kakao z mlekiem, zapach orzechów jest praktycznie niewyczuwalny
Czekolada w obecnie panujących temperaturach szybko staje się miękka. W ustach startuje również bardzo szybko, mlecznie i słodko. Po chwili rozwija się smak słodkiego kakao z mlekiem bez żadnych szczegółów w smaku samego kakao - dominuje po prostu mleczno-kakaowa słodycz. Czekolada nie jest idealnie gładka, wyczuwa się swoistą strukturę stanowiącą miks lekkiej suchości i bardzo drobnej ziarnistości. Orzechy są spore, o odpowiedniej twardości (chrupią, ale łatwo ustępują pod naciskiem), o wyrazistym smaku.

Millennium Golden Nuts to mocny konkurent dla pozostałych obecnych na rynku czekolad z okienkiem. Jest to poprawna czekolada mleczna ze smacznymi orzechami. Równie słodka i równie mleczna co konkurenci. Bez zaskoczeń - ani na minus, ani na plus.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!