Okazje, nowości. COCOA FUSION Maracuya 72%, Chocolate & Cafe 39%

COCOA FUSION Colombia Czekolada Maracuya 72% Chocolate & Cafe 39% palone ziarna kawy w czekoladzie Producent: Mountain Food S.A.S, Kolumbia Masa netto: czekolada 60 gramów, ziarna kawy w c...

2 years ago, comments: 1, votes: 106, reward: $7.77

COCOA FUSION Colombia

  1. Czekolada Maracuya 72%
  2. Chocolate & Cafe 39% palone ziarna kawy w czekoladzie

Producent: Mountain Food S.A.S, Kolumbia
Masa netto: czekolada 60 gramów, ziarna kawy w czekoladzie 50 gramów
Cena promocyjna: 1,99 zł, poprzednia cena 4,99, cena regularna: 9,99 zł
Dostępne w Biedronce.

W ubiegłym tygodniu w Biedronce można było znaleźć czekolady COCOA FUSION Tumaco 70%, Uchuva 72%. Nie we wszystkich sklepach tej sieci dyskontów dostępny był pełen asortyment COCA FUSION - odwiedziwszy inny sklep można znaleźć również czekoladę Maracuya 72% oraz wyroby czekoladowe - palone ziarna kawy w czekoladzie, miechunkę w czekoladzie czy galaretkę z marakui w czekoladzie. Ich dostępność również zależy od sklepu.

Po raz kolejny obniżona została cena - obecnie wyroby COCOA FUSION kosztują 1,99 zł. Tym razem ustawione były na regale promocyjnym tuż przy wejściu do sklepu.

Ponieważ Tumaco i Uchuva okazały się bardzo dobrymi czekoladami, zwiększony został prywatny zapas Tumaco i zakupiona do testu tabliczka Maracuya i dostępne w sklepie palone ziarna kawy w czekoladzie.

Wartości odżywcze obu wyrobów są różne. Czekolada Maracuya jest gorzka, więc zawiera znacznie mnie cukru od sympatycznych czekoladowych kuleczek z kawą. Składy są krótkie, nie ma tu sztucznych dodatków. Oba wyroby są wysokokaloryczne, ale też szybko zaspokajają apetyt na słodycze i nie powodują cukrowego ciągu.

Dla kogo?
Czekolada Maracuya to tabliczka dla osób lubiących owocowe dodatki do czekolady gorzkiej (muszę zaznaczyć, ze suszona marakuja jest naprawdę przepyszna). Palone ziarna kawy w czekoladzie to sympatyczna ciekawostka deserowa, która z pewnością skusi każdego miłośnika kawy.

Czekolada Maracuya pachnie pięknie - wyraźnie są nuty kawowo-bananowe, zapach marakui wyczuwalny jako lekkie nuty kwaskowo-owocowe.
Smak czekolady Tumaco jest bardzo owocowy, marakuja wyczuwalna od pierwszej chwili. Konsystencja jest lekko ziarnista, gdyż marakuja została dodana do czekolady w postaci bardzo licznych maleńkich kawałeczków. Rewelacyjnie dystrybuuje to smak owocowy, który cały czas łączy się ze smakiem czekolady, doskonale korespondującym z jej zapachem - również bardzo wyraźne są nuty kawowe, bananowe, dołączają także smaki wanilii.

Palone ziarna kawy w czekoladzie bardzo wyraźnie pachną kawą, ale nie jest to woń dominujące, ale współgrająca z zapachem czekolady. Ponieważ kakao kolumbijskie ma nuty bananowo-kawowe jest to kompozycja oparta na harmonii, a nie na kontrastach.
Czekolada oblewająca maleńkie ziarenko kawy jest bardzo specyficzna, bo ciemna, a jednocześnie mleczna. Również jest to bardzo harmonijna kompozycja smakowa, w której cały czas grają nuty kawy (tym razem z mlekiem), bananów i wanilii. Ziarenko kawy jest małe, palone tak, aby uzyskać chrupkość orzecha i niewielką ilość goryczki. Bardzo udana kompozycja.

Już cena 4,99 zł była atrakcyjna, a 1,99 zł za wyroby COCA FUSION to prawdziwa okazja. Warto sprawdzić, czy w lokalnych sklepach są jeszcze dostępne te kolumbijskie czekolady i czekoladowe kuleczki.


Pozdrowienia dla wszystkich Czekoladomaniaczek i Czekoladomaniaków!